Nominaties Gouden Kalveren 2017 bekendgemaakt

Begin september zijn de Gouden Kalveren-nominaties bekendgemaakt voor het Nederlands Film Festival. Onder de nominaties zijn veel CoBO-producties.

Op de in totaal 61 nominaties zijn 40 nominaties voor producties waar CoBO aan heeft bijgedragen.

BRIMSTONE – 9 nominaties
Beste Sound Design - Herman Pieëte
Beste Muziek - Tom Holkenborg
Beste Montage - Job ter Burg
Beste Production Design - Floris Vos
Beste Camera - Rogier Stoffers
Beste Vrouwelijke Bijrol - Carice van Houten
Beste Scenario - Martin Koolhoven
Beste Regie - Martin Koolhoven
Beste Film - Els Vandevorst voor N279 Entertainment, Uwe Schott voor X Filme Creative Pool Entertainment

TONIO – 7 nominaties
Beste Montage - Sander Vos
Beste Production Design - Harry Ammerlaan
Beste Camera - Guido van Gennep
Beste Actrice - Rifka Lodeizen
Beste Acteur - Pierre Bokma
Beste Regie - Paula van der Oest
Beste Film - Alain de Levita, Sabine Brian, Sytze van der Laan voor NL Film & TV

BRAM FISCHER – 4 nominaties
Beste Sound Design - Nardi van Dijk
Beste Acteur - Peter Paul Muller
Beste Scenario - Jean van de Velde
Beste Film - Richard Claus voor Cool Beans 

LAYLA M. – 4 nominaties
Beste Mannelijke Bijrol - Mohammed Azaay
Beste Actrice - Nora El Koussour
Beste Scenario - Jan Eilander
Beste Film - Frans van Gestel, Arnold Heslenfeld, Laurette Schillings voor Topkapi Films

HOW TO MEET A MERMAID – 3 nominaties
Beste Sound Design - Vincent Sinceretti
Beste Muziek - Marc Lizier
Beste Montage - Gys Zevenbergen 

WALDSTILLE – 3 nominaties
Beste Vrouwelijke Bijrol - Marie-Louise Stheins
Beste Mannelijke Bijrol - Johan Leysen
Beste Acteur - Thomas Ryckewaert

QUALITY TIME – 2 nominaties
Beste Regie - Daan Bakker
Beste Film - Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin

TO STAY ALIVE - A METHOD – 2 nominaties
Beste Camera - Reinier van Brummelen
Beste Lange Documentaire - Erik Lieshout, Arno Hagers, Reinier van Brummelen

One Night Stand XII – JUNGLE – 2 nominaties
Beste Acteur Televisiedrama - George Tobal en Majd Mardo
Beste Televisiedrama - Hetty de Kruijf

VERDWIJNEN – 1 nominatie
Beste Actrice - Rifka Lodeizen

Teledoc Campus - A•SY•LUM – 1 nominatie
Beste Korte Documentaire  - Jaap van Heusden, Jefta Varwijk

DE KINDEREN VAN JUF KIET – 1 nominatie
Beste Lange Documentaire - Petra Lataster-Czisch, Peter Lataster


DE MATTHÄUS MISSIE VAN REINBERT DE LEEUW – 1 nominatie
Beste Lange Documentaire - Cherry Duyns

De Gouden Kalveren worden uitgereikt op vrijdag 29 september tijdens het L’OR Gouden Kalveren Gala in de Stadsschouwburg Utrecht.